Σταθμός εργασίας ρομποτικής συγκόλλησης αλουμινίου από ανοξείδωτο χάλυβα 6 αξόνων
Περιγραφή
Ο ρυθμιστής θέσης 2 αξόνων μπορεί να επιτύχει οριζόντια περιστροφή ±180° και περιστροφή με αναστροφή.
Η περιστροφή του ρυθμιστή θέσης ελέγχεται από τον πίνακα ελέγχου που συνδέεται κάτω από τον πίνακα ελέγχου του ρομπότ. Κατά τη διάρκεια της διαδικασίας συγκόλλησης, μπορεί να πραγματοποιήσει συγχρονισμένες κινήσεις μεταξύ του ρομπότ και του ρυθμιστή θέσης.
Αυτός ο ρυθμιστής θέσης είναι κατάλληλος για τεμάχια εργασίας που πρέπει να συγκολληθούν σε πολλαπλές γωνίες και μπορεί να χρησιμοποιηθεί με ρομπότ συγκόλλησης για πιο ευέλικτες εργασίες συγκόλλησης και για τη βελτίωση της απόδοσης και της ποιότητας της συγκόλλησης.
Τεχνική παράμετρος ρυθμιστή θέσης
| Μοντέλο | JHY4030P-080 |
| Ονομαστική τάση εισόδου | Μονοφασικό 220V, 50/60HZ |
| Μόνωση κινητήρα Calss | F |
| Τραπέζι εργασίας | Διάμετρος 800mm (μπορεί να προσαρμοστεί) |
| Βάρος | Περίπου 400 κιλά |
| Μέγιστο ωφέλιμο φορτίο | Αξονικό ωφέλιμο φορτίο ≤300kg / ≤500kg / ≤1000kg (>1000kg μπορεί να προσαρμοστεί) |
| Επαναληψιμότητα | ±0,1 χιλιοστά |
| Θέση διακοπής | Οποιαδήποτε θέση |
Στοιχεία σταθμού εργασίας ρομπότ
| Προϊόν | Ποσότητα |
| Ρομπότ συγκόλλησης 6 αξόνων | 1 σετ |
| Ρυθμιστής θέσης 2 αξόνων | 1 σετ |
| Πηγή ενέργειας συγκόλλησης | 1 σετ |
| Φλόγιστρο συγκόλλησης | 1 σετ |
| Κουτί ελέγχου | 2 τεμ. |
| Σταθμός καθαρισμού πυρσών | 1 σετ |
| Γραμμική ράγα ρομπότ | *μ (προαιρετικό) |
| Αισθητήρας λέιζερ | 1 σετ (προαιρετικό) |
| Φωτεινή κουρτίνα ασφαλείας | 1 σετ (προαιρετικό) |
| Φράχτης ασφαλείας | *μ (προαιρετικό) |
Γιατί να μας επιλέξετε;
1. Είμαστε ένα από τα ρομπότ συγκόλλησης από παρτίδα σε κατασκευαστή στην Κίνα.
2. Δεν είμαστε μόνο κατασκευαστής ρομπότ, αλλά παράγουμε και ρυθμιστές θέσης.
3. Πάνω από 10 χρόνια εμπειρίας σε ρομποτικά ολοκληρωμένα έργα.
4. Το σύστημα ελέγχου ρομπότ είναι εύκολο στη λειτουργία και σταθερό στη χρήση.
5. Το σύστημα ελέγχου ρομπότ μπορεί να ελέγξει έως και 12 άξονες.
6. Τα προϊόντα μας έχουν πωληθεί σε περισσότερες από 30 κομητείες στη Νοτιοανατολική Ασία, τη Δυτική Ασία, την Ευρώπη, τη Βόρεια Αμερική, τη Νότια Αμερική, την Αυστραλία κ.λπ.













