Σταθμός εργασίας ρομποτικής συγκόλλησης αλουμινίου από ανοξείδωτο χάλυβα 6 αξόνων

Χαρακτηριστικό
1. Ο ενσωματωμένος σχεδιασμός καλωδίων του ρομπότ επιτρέπει στο ρομπότ να κινείται χωρίς παρεμβολές και η διάταξη του σταθμού εργασίας είναι καθαρή και τακτοποιημένη
2. Το γραφείο ελέγχου ρομπότ μπορεί να ελέγξει έως και 11 άξονες, αποφεύγοντας την πολύπλοκη διόρθωση PLC και την κατάληψη χώρου
3. Το ρομπότ JHY και ο ρυθμιστής θέσης μπορούν να συγχρονιστούν και το ρομπότ μπορεί να συγκολλήσει ταυτόχρονα όταν περιστρέφεται ο ρυθμιστής θέσης, καθιστώντας αυτόν τον σταθμό εργασίας ιδιαίτερα κατάλληλο για κυκλική συγκόλληση.
4. Διατίθεται μεγάλη γκάμα βοηθητικού εξοπλισμού, όπως αισθητήρες λέιζερ, κουρτίνες ασφαλείας και φράχτες ασφαλείας.
5. Το σύστημα ελέγχου περιέχει διάφορα πακέτα διεργασιών συγκόλλησης, τα οποία επιτρέπουν τη χρήση διαφορετικών τρόπων συγκόλλησης για διαφορετικά τεμάχια εργασίας.
Τεχνική παράμετρος ρυθμιστή θέσης
| Μοντέλο | JHY4030D-080 |
| Ονομαστική τάση εισόδου | Μονοφασικό 220V, 50/60HZ |
| Μόνωση κινητήρα Calss | F |
| Τραπέζι εργασίας | Διάμετρος 800mm (μπορεί να προσαρμοστεί) |
| Βάρος | Περίπου 400 κιλά |
| Μέγιστο ωφέλιμο φορτίο | Αξονικό ωφέλιμο φορτίο ≤300kg / ≤500kg / ≤1000kg (>1000kg μπορεί να προσαρμοστεί) |
| Επαναληψιμότητα | ±0,1 χιλιοστά |
| Θέση διακοπής | Οποιαδήποτε θέση |
Στοιχεία σταθμού εργασίας ρομπότ
1. Ρομπότ συγκόλλησης:
Τύπος: Ρομπότ συγκόλλησης MIG-BR-1510A, BR-1810A, BR-2010A
Ρομπότ συγκόλλησης TIG: BR-1510B, BR-1920B
Ρομπότ συγκόλλησης με λέιζερ: BR-1410G, BR-1610G
2.Positioner
Μοντέλο: JHY4030D-080
Τύπος: Οριζόντιος περιστρεφόμενος ρυθμιστής θέσης 1 άξονα
3. Πηγή ισχύος συγκόλλησης
Τύπος: Πηγή ισχύος συγκόλλησης 350A/500A
4. Πιστόλι συγκόλλησης
Τύπος: αερόψυκτο πιστόλι, υδρόψυκτο πιστόλι, push-pull πιστόλι
5. Σταθμός καθαρισμού πυρσού:
Μοντέλο: SC220A
Τύπος: Αυτόματος καθαριστής πνευματικών πυρσών συγκόλλησης
Άλλο περιφερειακό σταθμό εργασίας ρομπότ
1. Ρομπότ που κινεί τη ράγα
Μοντέλο: JHY6050A-030
2. Αισθητήρας λέιζερ (προαιρετικός)
Λειτουργία: παρακολούθηση συγκόλλησης, τοποθέτηση.
3. Φωτεινή κουρτίνα ασφαλείας (προαιρετική)
Προστατευτική απόσταση: 0,1-2m, 0,1-5m· προστατευτικό ύψος: 140-3180mm
4. Φράκτης ασφαλείας (προαιρετικός)
5.PLC ντουλάπι (προαιρετικό)












