ρομπότ συγκόλλησης με κύλινδρο μέτρησης θέσης και ράγα ολίσθησης με βάδισμα
Περιγραφή
Συνήθως, η μεγαλύτερη εμβέλεια είναι 2000 mm για έναν βραχίονα ρομπότ συγκόλλησης. Μόλις το τεμάχιο εργασίας γίνει πολύ μεγάλο για να χρησιμοποιηθεί ένα ρομπότ 2000 mm, τότε η κινούμενη ράγα γείωσης βοηθά στην επέκταση του μήκους κίνησης του ρομπότ. Ο πίνακας ελέγχου, η πηγή ενέργειας συγκόλλησης και άλλος εξοπλισμός μπορούν επίσης να σχεδιαστούν όρθιοι πάνω στη ράγα.
Από την άλλη πλευρά, ο ρυθμιστής θέσης κεφαλής-ουράς 1 άξονα βοηθά στη συγκράτηση του μεγάλου τεμαχίου εργασίας και στην περιστροφή για την επίτευξη συγκόλλησης εμπρός και πίσω.
Τεχνική παράμετρος ρυθμιστή θέσης
| Μοντέλο | JHY4030A-180 / JHY4030A-250 |
| Ονομαστική τάση εισόδου | Μονοφασικό 220V, 50/60HZ |
| Μόνωση κινητήρα Calss | F |
| Τραπέζι εργασίας | 1800X800mm / 2500X800mm (μπορεί να προσαρμοστεί) |
| Βάρος | Περίπου 600 κιλά / Περίπου 800 κιλά |
| Μέγιστο ωφέλιμο φορτίο | Αξονικό ωφέλιμο φορτίο ≤300kg / ≤500kg/ ≤1000kg (>1000kg μπορεί να προσαρμοστεί) |
| Επαναληψιμότητα | ±0,1 χιλιοστά |
| Θέση διακοπής | Οποιαδήποτε θέση |
Τεχνική παράμετρος κινούμενης ράγας
| Μοντέλο | JHY6030A/ 6050A/ 6100A |
| Ονομαστική τάση εισόδου | Μονοφασικό 220V, 50/60HZ |
| Μόνωση κινητήρα Calss | F |
| Τραπέζι εργασίας | 500X500mm (μπορεί να προσαρμοστεί) |
| Βάρος | Περίπου 450 κιλά |
| Μέγιστο ωφέλιμο φορτίο | Αξονικό ωφέλιμο φορτίο ≤300kg / ≤500kg / ≤1000kg (>1000kg μπορεί να προσαρμοστεί) |
| Επαναληψιμότητα | ±0,1 χιλιοστά |
| Θέση διακοπής | Οποιαδήποτε θέση |
Συσκευασία: Ξύλινες θήκες
Χρόνος παράδοσης: 40 ημέρες μετά την παραλαβή της προπληρωμής
Συχνές ερωτήσεις
Ε: Χρειάζεται επίσης να αγοράσω έναν ρυθμιστή θέσης που να ταιριάζει με το ρομπότ συγκόλλησης;
Απάντηση: Αυτό εξαρτάται από την πολυπλοκότητα των τεμαχίων εργασίας σας. Εάν το τεμάχιο εργασίας σας είναι πολύπλοκο, τότε πρέπει να αγοράσετε έναν ρυθμιστή θέσης που να ταιριάζει με το ρομπότ συγκόλλησης.
Ε: Ποιες πληροφορίες πρέπει να δώσω ώστε να μου προτείνετε ένα κατάλληλο ρομπότ;
Απάντηση: Παρακαλώ δώστε τα λεπτομερή σχέδια του τεμαχίου εργασίας, συμπεριλαμβανομένου του υλικού, του πάχους, της θέσης συγκόλλησης, των διαστάσεων και του βάρους του τεμαχίου εργασίας.
Ε: Μπορείτε να παρέχετε εξατομικευμένες υπηρεσίες για το προϊόν μας;
Απάντηση: Ναι. Θα σας παρέχουμε επαγγελματικές λύσεις ρομποτικού συστήματος συγκόλλησης σύμφωνα με το συγκεκριμένο προϊόν σας. Απλώς χρειάζεται να μας στείλετε τα λεπτομερή σχέδια του προϊόντος σας και τις απαιτήσεις συγκόλλησης και στη συνέχεια θα σας παρουσιάσουμε την προσαρμοσμένη τεχνική πρόταση.
Ε: Μπορείτε να στείλετε μηχανικό στη χώρα μας για την εγκατάσταση της μηχανής;
Απάντηση: Ναι. Θα στείλουμε μηχανικό στη χώρα σας για να βοηθήσει στην εγκατάσταση και θέση σε λειτουργία, καθώς και στην εκπαίδευση. Οποιοδήποτε πρόβλημα, μπορούμε επίσης να παρέχουμε υπηρεσίες online.
Ε: Θέλω να μάθω την ποιότητα συγκόλλησης για το προϊόν μας, τι πρέπει να κάνω;
Απάντηση: Μπορείτε να στείλετε τα δείγματά σας στο εργοστάσιό μας για δοκιμαστική συγκόλληση. Μετά τη δοκιμή συγκόλλησης, θα σας στείλουμε το βίντεο και τις φωτογραφίες συγκόλλησης για αναφορά. Επίσης, θα σας στείλουμε τα δείγματα πίσω για επαλήθευση.












