Ρομποτικός βραχίονας συγκόλλησης 6 αξόνων με περιστρεφόμενο ρυθμιστή θέσης 3 αξόνων
Τεχνική παράμετρος ρυθμιστή θέσης
| Μοντέλο | JHY4030S-180 / JHY4030S-250 |
| Ονομαστική τάση εισόδου | Μονοφασικό 220V, 50/60HZ |
| Μόνωση κινητήρα Calss | F |
| Τραπέζι εργασίας | 1800X800mm / 2500X800mm (μπορεί να προσαρμοστεί) |
| Βάρος | Περίπου 1600 κιλά |
| Μέγιστο ωφέλιμο φορτίο | Αξονικό ωφέλιμο φορτίο ≤100kg / ≤300kg / ≤500kg (>500kg μπορούν να προσαρμοστούν) |
| Επαναληψιμότητα | ±0,1 χιλιοστά |
| Θέση διακοπής | Οποιαδήποτε θέση |
Περιγραφή
Ο ρυθμιστής θέσης 3 αξόνων μπορεί να περιστραφεί οριζόντια ως σύνολο και οι δύο πάγκοι εργασίας μπορούν να αναστραφούν και να περιστραφούν, έτσι ώστε οι εργαζόμενοι να μπορούν απλώς να στέκονται στη μία πλευρά για να φορτώνουν και να ξεφορτώνουν το υλικό. Μειώνει την εργασία των εργαζομένων και βελτιώνει σημαντικά την αποδοτικότητα της εργασίας.
Μπορείτε να αλλάξετε τη διάταξη του σταθμού ανάλογα με την κατάσταση στο έδαφος. Ο περιφερειακός εξοπλισμός που μπορείτε να επιλέξετε περιλαμβάνει: σταθμό καθαρού πυρσού, περιστρεφόμενο ρυθμιστή θέσης, σύστημα παρακολούθησης λέιζερ, τηλεχειριστήριο κ.λπ. Μπορούμε να προσφέρουμε δωρεάν εκπαίδευση σε θέματα τεχνολογίας.
Δύο είδη positioner συγκόλλησης 3 αξόνων για την επιλογή:
Αριστερή εικόνα: Οριζόντιος περιστρεφόμενος ρυθμιστής θέσης συγκόλλησης 3 αξόνων
Δεξιά εικόνα: Κάθετος περιστρεφόμενος ρυθμιστής θέσης συγκόλλησης 3 αξόνων
Επιλέξτε το ωφέλιμο φορτίο (τυπικό ωφέλιμο φορτίο 300kg/500kg/1000kg) και το μέγεθος του τραπεζιού εργασίας (τυπικό μέγεθος 1800*800mm ή 2500*800mm) που είναι κατάλληλο για το τεμάχιο εργασίας σας! Δεχόμαστε επίσης προσαρμογές!
Υλικό
Συγκόλληση από ανοξείδωτο χάλυβα
Συγκόλληση αλουμινίου
Συγκόλληση χάλυβα άνθρακα
Γαλβανισμένη συγκόλληση σωλήνων/σωλήνων/πλακών
Συγκόλληση με ψυχρό ρολό
Πακέτο:Ξύλινες θήκες
Χρόνος παράδοσης:40 ημέρες μετά την παραλαβή της προπληρωμής
Συχνές ερωτήσεις
1. Ποια είναι η ελάχιστη διαμόρφωση για έναν σταθμό συγκόλλησης;
Α: Ένα ρομπότ και ένα τραπέζι συγκόλλησης. Για περίπλοκα κομμάτια, ίσως χρειαστεί ένας ρυθμιστής θέσης, αν θέλετε υψηλότερη απόδοση εργασίας, δύο ρυθμιστές θέσης είναι καλή επιλογή.
2. Τι περιλαμβάνει ολόκληρο το σύστημα ρομπότ συγκόλλησης;
Α: Ολόκληρο το σύστημα ρομπότ συγκόλλησης περιλαμβάνει τον βραχίονα ρομπότ, τον ελεγκτή, την πηγή ισχύος συγκόλλησης, τους ρυθμιστές θέσης, τα εξαρτήματα, τον καθαριστήρα πιστολιού συγκόλλησης (φακό), τον φράχτη ασφαλείας για κουρτίνες ασφαλείας κ.λπ.
3. Χρειάζεται το σύστημα ρομποτικού σταθμού υψηλές απαιτήσεις για το περιβάλλον;
Α: Το κατάλληλο περιβάλλον είναι: 0~45℃, 20-80%RH (χωρίς συμπύκνωση).











