αυτόματη ρομποτική λύση συγκόλλησης

Πώς επιλέγετε έναν αξιόπιστο σταθμό εργασίας;
Αρχικά, πείτε μας τις λεπτομέρειες του τεμαχίου εργασίας σας, όπως το υλικό του, το πάχος, οι διαστάσεις, το βάρος.
στη συνέχεια, πείτε τις απαιτήσεις σας: το αποτέλεσμα της ραφής συγκόλλησης που θέλετε, τα ασφαλή εργασιακά περιβάλλοντα κ.λπ.
Στη συνέχεια, μιλάμε για τη διαδικασία παραγωγής σας, πώς κάνετε την εργασία κοπής; Είναι η απόκλιση μεγάλη μεταξύ εξαρτημάτων;
Τέλος, προτείνουμε κατάλληλη ρομποτική, ρυθμιστές θέσης, ρομποτικές ράγες, αισθητήρες λέιζερ, κουρτίνες ασφαλείας, φράχτες ασφαλείας κ.λπ. για διαφορετικές εφαρμογές και προδιαγραφές που ταιριάζουν στη διαδικασία παραγωγής του πελάτη.
Τεχνική παράμετρος ρυθμιστή θέσης
| Μοντέλο | JHY4030U-120 |
| Ονομαστική τάση εισόδου | Μονοφασικό 220V, 50/60HZ |
| Μόνωση κινητήρα Calss | F |
| Μέγεθος πικάπ | 1200X650mm (μπορεί να προσαρμοστεί) |
| Βάρος | Ανατρέξτε στο πραγματικό βάρος |
| Μέγιστο ωφέλιμο φορτίο | Αξονικό ωφέλιμο φορτίο ≤300kg / ≤500kg / ≤1000kg (>1000kg μπορεί να προσαρμοστεί) |
| Επαναληψιμότητα | ±0,1 χιλιοστά |
| Θέση διακοπής | Οποιαδήποτε θέση |
Στοιχεία σταθμού εργασίας ρομπότ
1. Ρομπότ συγκόλλησης:
Τύπος: Ρομπότ συγκόλλησης MIG-BR-1510A, BR-1810A, BR-2010A
Ρομπότ συγκόλλησης TIG: BR-1510B, BR-1920B
Ρομπότ συγκόλλησης με λέιζερ: BR-1410G, BR-1610G
2.Positioner
Διαφορετικός τύπος: 1 άξονας, 2 άξονες, ρυθμιστής θέσης 3 αξόνων, ωφέλιμο φορτίο: 300/500/1000kg ή προσαρμοσμένος
3. Γείωση εδάφους
Τύπος: Ωφέλιμο φορτίο 500/1000kg, μήκος ≥3m για προαιρετικό.
4. Μηχανή συγκόλλησης
Τύπος: Μηχανή συγκόλλησης 350A/500A
Χαρακτήρας: μπορεί να χρησιμοποιηθεί για ανθρακούχο χάλυβα, ανοξείδωτο αλουμίνιο και γαλβανισμένη συγκόλληση
5. Φλόγιστρο συγκόλλησης:
Τύπος: 350A-500A, αερόψυκτος, υδρόψυκτος, αντιφατικός
6. Σταθμός καθαρισμού πυρσού:
Τύπος: Αυτόματος καθαριστής πνευματικών πυρσών συγκόλλησης
Λειτουργία: κοπή καλωδίων συγκόλλησης, καθαρισμός πυρσών, ψεκασμός λαδιού
7. Αισθητήρας λέιζερ (προαιρετικός)
Λειτουργία: παρακολούθηση συγκόλλησης, τοποθέτηση.
8. Φωτεινή κουρτίνα ασφαλείας (προαιρετική)
Λειτουργία: συνήθως εγκαθίσταται στον φράχτη ασφαλείας για την αποτελεσματική προστασία των ανθρώπων μπλοκάροντας την κουρτίνα ασφαλείας
9. Φράκτης ασφαλείας (προαιρετικός)
Λειτουργία: Εγκατεστημένο στην περιφέρεια του σταθμού εργασίας ρομπότ για την απομόνωση του εξοπλισμού και την προστασία της ασφάλειας του προσωπικού
Συσκευασία: Ξύλινες θήκες
Χρόνος παράδοσης: 40 ημέρες μετά την παραλαβή της προπληρωμής












